Thursday, Aug 24th

Last update05:51:59 AM GMT

 

Освітянські кадри

27 молодих педагогів поповнили освітянський колектив району. Нові кадри працюватимуть у 19 школах, 11 із яких – дев’ятирічки.

Кількість переглядів 137

Внесено зміни в порядок виплати одноразової допомоги жінкам, яким присвоєно почесне звання “Мати-героїня”

Внесено зміни в порядок виплати одноразової допомоги жінкам, яким присвоєно почесне звання “Мати-героїня” Відтепер згідно з постановою Кабінету Міністрів України для одержання одноразової грошової медичної допомоги не потрібне посвідчення, досить буде копії Указу Президента про присвоєння звання “Мати-героїня”, що зберігатиметься упродовж п’яти років. У 2011 році почесне звання “Мати-героїня” присвоєно 73 багатодітним матерям району Указами Президента України №№120, 121 від 26.01.2011 р., №273 від 04.03.2011 р., №558 від 07.05.2011 р. та №712 від 25.06.2011 р. Тож незабаром гроші будуть виплачені всім матерям-героїням. Г. ВОЛОЩУК, заступник начальника управління
Кількість переглядів 300

Спраглі до знань

Дмитренко Олег та Алілуйко Наталія – одинадцятикласники Ємільчинської школи, медалісти. Щоб удосконалювати себе у царині наук, обоє не шкодують ні часу, ні зусиль. Ну й що, що на вулиці було літо – попереду ж стоїть мета…
Олег – із багатодітної родини (має дві сестри і брата). У сім’ї – середній. Минулого року брав участь і у районних олімпіадах з фізики, хімії, інформатики (І місце), правознавстві (ІІ), і у обласних. Результатом останніх – не задоволений. Та хлопець не нарікає, каже що обов’язково допрацює, і наступного разу будуть кращі.
 
Найбільше Олегу подобається інформатика. Тут і вчитель Яценко Юрій Михайлович грає неабияку роль – займається додатково, заохочує, пропонуючи нестандарті шляхи вдосконалення. Наприклад, участь у Дистанційній літній комп’ютерній школі (у ній Олег розв’язав 209 задач, у рейтингу він має 80 ранг із 4396).
 
Тут рости і рости, а часу ж так мало… Проте хлопець завжди знаходить його для допомоги іншим. “Коли я бачу, що із заданим завданням мої однокласники не впораються, я, бувало, сам дзвоню і пропоную допомогу,” – розповідає випускник.
Наталія – однокласниця Олега. 
Подробиці...
Кількість переглядів 155

Підприємницькі університети

Змушена констатувати – буденне життя пересічного споживача нашого селища тепер сіреньке, без особливих сплесків емоцій. Узаконення гнаних і таврованих радянською ідеологією як “спекулянт” під корінь зрубало захват людини від придбання товарів-дефіцитів. Ще вчора нестримне бажання свята шлунку хоча б декілька разів на рік гнало нас у феєричне турне до сусіднього Новограда-Волинського за горошком і майонезом.
 
Згадаймо також найвищі рейтинги шани за всі часи до водіїв автобусів Київського і Житомирського рейсів, знайомство з якими дарувало шанс скуштувати всіма чуване, але мало ким бачене – “Докторську” ковбасу і круглий чорний хліб. Власник диво-харчів втрачав землю під ногами, наче сама Фортуна за вуха підтягла та чмокнула в тім’ячко.
Подробиці...
Кількість переглядів 167

Підприємець під соціальним кутом

Олександр Мартенчук тримає пилораму. Проте методи його роботи незвичайні, бо і гроші заробляють, і допомагають людям.
Кому треба до лікарні заїхати з Кривотина, кому привезти будматеріали – приходить до нього. І він не відмовляє.
 А якщо люди заплатити не в змозі, то й нічого не візьме. “Ось ми зараз обгороджуємо сільську раду, то штахет нам надав безкоштовно, а також безплатно привіз відсів, щоб висипати шкільне подвір’я,” – розповідає Кривотинський сільський голова Любов Тичина.
 
До речі, працює не сам – має надійних партнерів:  Іван Муштук уродженець Ємільчинської землі, Володимир Ільїнський – з Гулянки, а Олександр – родом із Криму. Останній – ще й депутат районної ради.
Г. КОЛЕСНИК
Кількість переглядів 1019

Завжди активний та усміхнений

На сторінках газети ми хочемо розповісти про свого колегу – лікаря-хірурга Миколу Васильовича Ющенка, який 6 вересня буде святкувати 60-літній ювілей. Ми пишаємося тим, що нам випала можливість працювати з Миколою Васильовичем.
 
Свій трудовий шлях він розпочав лікарем-інтерном у Бердичівській центральній міській лікарні. В липні 1975 року молоде подружжя Ющенків із двохмісячною донечкою прибуло на роботу в Ємільчинський район. І по теперішній час він віддано служить медицини та жителям нашого району.
 
Про його талант лікаря-хірурга, про тисячі врятованих життів, про ставлення до хворих, колег можна писати безліч. Тисячі пацієнтів завдяки його старанням знову відчули щастя і радість повноцінного життя. 
 
Це лікар від бога, це лікар душі, він може надати пацієнту не тільки конкретну медичну допомогу, але й психологічну: уважно розпитати, посміхнувшись, розповісти доречну байку, дати надію і віру в одужання. Це завжди виокремлювало Миколу Васильовича: його талант був помічений і керівництвом району.
  
Адже ще зовсім молодому лікарю довірили завідування хірургічним відділенням. А згодом, з 1996 по 2001 рік, працював головним лікарем Ємільчинського ТМО. За цей період ми пізнали його як компетентного керівника. Миколі Васильовичу були притаманні чуйність, сучасність та разом з тим принциповість і твердість характеру.
Подробиці...
Кількість переглядів 174

Кулішівцям пощастило: вони побачити знаменитий “Льонок”

Минулої неділі до дня Успіння Пресвятої Богородиці жителям с. Куліші влаштував подвійне свято Полiський ансамбль пiснi й танцю “Льонок”, під керівництвом знаного Івана Сльоти. Іван Михайлович – народний артист УРСР, автор більше десяти поетичних збірок, член Спілки письменників України, талановитий пісняр і цей перелік можна ще продовжувати…
  
Подробиці...
Кількість переглядів 152

ДАІ інформує

Прикро, що дорожньо-транспортні пригоди за участю дітей на території Ємільчинського району продовжують мати місце: у 2010 році в дорожньо-транспортних пригодах отримали тілесні ушкодження чотири дитини, дві з яких – учні Ємільчинської загальноосвітньої школи.
 
23 січня 2011 року на 81 кілометрі автодороги Васьковичі-Шепетівка легковий автомобіль КІА, в якому на задньому сидінні знаходилась дитина 2004 року народження, в результаті зустрічного зіткнення з автомобілем КамАЗ, отримала тілесні ушкодження.
 
У вказаних пригодах, звичайно, є вина водіїв, але безпечність та абсолютне ігнорування вимог Правил дорожнього руху пішоходами вражає, можливо, це через молодість чи необізнаність.
Державтоінспекція постійно займається агітаційно-профілактичною роботою з попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму.
 
Так, з 20 серпня по 20 вересня проводиться Всеукраїнський конкурс-рейд “Увага! Діти на дорозі”. В навчальних закладах району працівники ДАІ та вчителі проведуть уроки з безпеки дорожнього руху, під час яких дітям будуть доводитись безпечні правила поводження на вулично-шляховій мережі, причини та умови скоєння дорожньо-транспортних пригод.
Е. ВІННІКОВ,
старший державтоінспектор ВДАІ
Кількість переглядів 172

Інтрига повертається

Чемпіонат району, 12 тур.
 
Ємільчине – Куліші 2:3. Після влучного пострілу Я. Куницького з-за меж штрафного майданчика на початку матчу Кулішам, здавалось, світить розгромний рахунок. Але в середині першого тайму С. Савчук ударом зі штрафного з чималої відстані відправив м'яч у лівий нижній кут воріт господарів. Незадовго до перерви Я. Климчук ударом зі штрафного забиває також гол-красень. Отже, на перерву команди пішли за рахунку 2:1 на користь господарів.
 
В другому таймі Куліші за рахунок двох майстерно виконаних штрафних ударів змінюють рахунок матчу на свою користь. Команда Ємільчиного після стовідсоткового результату на старті (9 перемог), терпить другу поспіль домашню поразку в чемпіонаті. 
Подробиці...
Кількість переглядів 153

Першість області, VІІІ тур

ФК Ємільчине - Полісся 1:1 (Городниця)
 
Після "вгамування пристрастей" навколо матчу в Городниці, ємільчинський поєдинок між цими командами був своєрідною битвою за 6 очок. Враховуючи зависле в повітрі рішення стосовно протесту ФК Ємільчине, ціну матчу можна сміливо підняти до дев'яти. Забагато? Маючи перед матчем практично однакову кількість забитих і пропущених м'ячів 10:6, 11:6 відстань мінус дев'ять в колонці набрані  очки зумовив все-таки той "зайвий" забитий м'яч Городниці...
Подробиці...
Кількість переглядів 153

І все-таки перші!

За плечима цієї команди солідний список переможних виступів: вона ставала другою на Всеукраїнських змаганнях у Скадовську, сягнула досить високого як для новачків-провінціалів восьмого місця у Дитячій лізі України, вигравала турніри в сусідніх областях.
 
Із таким багажем, здавалось, і в своїй області до снаги волейбольний олімп. Та він залишався неприступним: то характеру не вистачило у найвідповідальніший момент, то суддівство ставало на заваді. 
Подробиці...
Кількість переглядів 134

Слава Богу, що діждались цього Дня святого

Віддані сини й дочки нашого народу покоління за поколінням жертовно виборювали нашу Незалежність. Від козацьких часів, від Шевченка і Віддані сини й дочки нашого народу покоління за поколінням жертовно виборювали нашу Незалежність. Від козацьких часів, від Шевченка і Франка, Лесі Українки й Олени Пчілки генетично сприйняли ми естафету духовності, святості рідної землі.
Без пострілу, без кровопролиття здобули найдорожче – свободу. Хіба ж це не історичне звершення?

22 серпня яскраво, урочисто, піднесено район святкував 20 річницю Незалежності України та День Державного Прапора України.

Урочистості розпочалися відкриттям оновленої Районної Дошки Пошани та вшанування кращих представників трудових колективів.

Подробиці...
Кількість переглядів 164

Грибні історії з Людмилою Журавською

Чи можна собі уявити, щоб хтось розповідав про гриби так, як про поезію – з таким щирим почуттям захвату, з таким іскристим вогнем у очах...  Вечір уже вбирав у себе світло сонця, покриваючи усе напівтінню, а її б усе слухати і слухати...

{mp3}narodna medicina{/mp3} 

Останній понеділок літа закінчився цікавою подією. До районної бібліотеки для дорослих завітала завідуюча методичним відділом Житомирського обласного краєзнавчого музею, член редколегії часопису "Народний лікар", учасник телепроекту "Вихід Є" УТ-1 Людмила Журавська. Вона прочитала лекцію "Грибна аптека – підвалини сучасної медицини", розповівши про лікувальні властивості, рецепти приготування ліків із багатьох видів грибів.

 

Кількість переглядів 875

Видатні діячі, якими славиться Ємільчинщина

Пам’ятаю, як одного дня моя вчителька з української мови та літератури, яку я згадую чи не щодня із такою вдячністю, дала завдання нам знайти біографію письменників із Ємільчинщини. Тоді, особисто мені випало шукати про Наума Тихого. Я й не здогадувалась, що у наших мальовничих поліських селах народилось стільки майстрів пера, наукової думки. Імена ці, на жаль, загубились серед скарбів української історії. Нехай же настане час, коли вони відродяться у пам’яті їх земляків, нехай згадає їх рідна батьківщина...

Рудня-Іванівська – батьківщина письменника В. С. Виговського,
Бараші – тут народились письменник В. А. Шевчук, кандидат філологічних наук М. Л. Гончарук, доцент Г. І. Скиба.
Кількість переглядів 96

Сторінка 92 із 95

Натисніть посилання, щоб завантажити "НТ" на свій комп’ютер або переглянути онлайн

"Народна трибуна" за 2016-2017 роки